Jiná láska - první kapitola

3. září 2015 v 20:49 | Magna
Markéta z okna pozorovala, jak se cestou neustále mění krajina. Někdy vykoukl jehličnatý les, jindy žlutá pole. Nevěděla, kam jedou. Už jeli autem přes dvě hodiny. V autě nefungovala klimatizace, tak otevřela pořádně okno. Z předního sedadla se ozvala máma:

"Maky, jsi v pořádku? Vůbec nic neříkáš."
"Neboj mami, jsem v pohodě."
"Musíš z toho být celá nesvá, ale neboj, bude se ti tam líbit."
Vedle mamky se ozval její přítel Lukáš:
"Je to krásný dům se zahradou a okolí taky není k zahození."
Máma potom řekla něco ve stylu, že si tam určitě najdu kamarádky.
Zbytek už jsem nevnímala, bavili se spolu.

Maky ucítila mokrý čumák na levé ruce. Pohladila Hafa, který blahem zakňučel. Haf je malý pejsek, bílý s hnědými fleky, kterého Maky dostala ke svým dvanáctým narozeninám.
"Tak tady to je." Oznámil hrdě Lukáš.
Vystoupili z auta. Maky hleděla na ceduli Lačkovice. Nikdy nebydlela na vesnici. Rozhlížela se kolem sebe a viděla samé rodinné domky a lány zelené trávy. Vítr zacuchal její čokoládově hnědé vlasy. Zhluboka se nadechla a čichala tak čistý vzduch, jaký v Praze nikdy nepocítila. Zastavili se před bílým domem. Lukáš otevřel vrata a všichni vstoupili na pozemek. Máma objala Lukáše a řekla mu:

"To je ten nejkrásnější zásnubní dárek, jaký jsem kdy dostala. Jsi nejlepší muž na světě." Dál se spolu muchlovali a máma se strašně hihňala.
Markétě ani tak skvělý nepřipadal. Obyčejný bílý dvoupatrový dům.
Šla jsem se podívat do svého pokoje. Ten už vypadal celkem útulně. Natáhla jsem se na postel, po tom horku mě rozbolela hlava, a poslouchala jsem písničky. Pak jsem se podívala z okna. Výhled byl na naší zahrádku.

Maky chvíli sledovala, jak na světle zelené trávě tančí stíny stromů, jabloně a třešně. Zahlédla mámu, jak se baví se sousedkou. Zaslechla blížící se kroky. Do pokoje přišel Lukáš a sedl si k ní na postel. Prohrábl si rukou své blonďaté vlasy vyčesané nahoru, a pak promluvil na Markétu: "Nechceš se jít s námi projít po vesnici, ať víš kde co je?"
Byla jsem už odpočatá, tak mi ten nápad přišel vhod. Lukáš s mámou se drželi za ruce a Maky šla vedle nich. Míjeli domy ostatních, fotbalové hřiště, místní hospůdku U Pivína a supermarket COOP. Máma prstem namířila na vzdálený rybník.
"Maky, tam by ses mohla někdy stavit, v tomhle vedru je to skvělý nápad. Hezky se ochladíš vodou a třeba se s někým seznámíš."

Podívala jsem se tam. Vlastně to není taková dálka od našeho domu. Jsou to dvě ulice dolů. Lukáš se toho nápadu chytil: "No jasně, Maky, můžeš tam jít hned. Vezmi si plavky, už je máš nachystané ve skříni. My s mámou ochutnáme zdejší pivo." Eva a Lukáš odešli do hospody a Markéta šla domů pro plavky.
Cestou potkala tři hezké kluky, z nichž jeden dribloval s baskeťákem. Maky měla sto chutí na ně vypláznout jazyk, protože na ni zírali, jako kdyby přiletěla z Měsíce. Doma si Maky dala studenou sprchu. Pak hledala plavky a když už je konečně našla, tak si je oblékla. Do ruky si vzala ručník. Přes plavky si oblékla růžové letní šaty. Šla dolů po schodech. Haf zpozoroval, že se Maky chystá jít ven a chtěl jít taky.
"No tak jo, tak tě vezmu s sebou, no," odpověděla Markéta na prosící psí pohled.

Haf se radostí rozštěkal a začal kolem ní skákat.

 


Komentáře

1 Luci Luci | E-mail | Web | 3. září 2015 v 21:23 | Reagovat

jsem zvědavá, jak to bude pokračovat :) taky bych na dědinu nechtěla :D jen mě mate, že chvíli je to ich formou a chvíli er formou O.o nebo jsem to blbě pochopila :(

2 Eliza Eliza | Web | 6. září 2015 v 13:01 | Reagovat

Jsem taky zvědavá, jak to bude, protože zatím chudák holka teda :D Vesnici mám ráda, ale vždycky se vracím domů do města, kde jsem na to zvyklá. Takhle z Prahy na vesnici jít bydlet...No, to by byla konečná, mám naprostý pochopení :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama