Červenec 2015

Diplomky za Knižní bleskovku 0.1

30. července 2015 v 18:51 | Magna
Ahoj, mám pro ty, kteří se zúčastnili mé první bleskovky na téma knihy, diplomky. Všem gratuluji a jsem moc ráda za vaši účast na bleskovce Usmívající se. Snad se vám budou diplomky líbit Mrkající. Klikni na celý článek.


Knižní bleskovka 0.1

28. července 2015 v 11:46 | Magna
Ahoj, rozhodla jsem se uspořádat soutěž. Jde o to, že odpovíte na mé otázky týkající se knih, a následně pak dostanete ode mě diplom.

1. Čteš ráda knihy?

2. Od kolika let čteš?

3. Kolik času trávíš čtením?

4. Co tě baví na čtení?

5. Jaký je tvůj oblíbený žánr?

6. Jaký je tvá oblíbená kniha?

7. Čemu dáš přednost film x kniha?

lalala

27. července 2015 v 15:37 | Magna |  Útržky ze života
Ahoj, dneska se mám skvěle. Tak nějak abych popsala svůj den. Můj den začal hrozně. Nevím, jestli znáte ten pocit, že vám o prázdninách zazvoní budík (v mém případě mobil) v půl páté ráno. Já ho znám až moc dobře. Kvůli brigádě musím vstávat dost brzo na mě, normálně když nemusím vstávat, tak klidně spím do jedenácti. Na brigádě mě pozdravil jeden fakt sexy opravář. Je mu tak 26 let, je hnědovlasý a má hezkou postavu. Ikdyž je to takový opravář, který většinou neopravuje.

"Nejde světlo."
"Tak si to opravte samy."

Zkrátka pravý gentleman. Ale dneska se na mě usmál, to teď poslední dobou nějak často. Vždycky, když mě vidí, tak se usměje. (Já mu to samozřejmě oplatím.) Po práci jsem hned jela do knihovny. Měla jsem totiž ze včerejška zjištěno, že tam mají knížku, která se mi zalíbila v knihkupectví. A byla jediná, tak hned jak se knihovna otevřela, to je v devět ráno, hned jsem pro ni šla.

Dala jsem si takové předsevzetí, že ji přečtu ještě než odjedu na dovolenou, abych mohla napsat na blog recenzi. No uvidíme, jak to stihnu, má to 312 stránek. Upřímně, já čtu velmi pomalu.

Stát se oblíbenou čubkou

26. července 2015 v 16:28 | Magna |  ♦Téma týdne♦
JÍT S DAVEM ?

Nad tímto tématem jsem přemýšlela dlouho. Tak abych začala. Znáte to, jak kluci říkají, že chtějí hodnou a věrnou holku a že mají rádi, když se holky moc nemalují? No a pak je vidíte s nějakou zmalovanou flundrou, která střídá kluky jak na běžícím pásu a když taková holka ho odkopne, on začne brečet a zase říká dokolečka, jak chce hodnou holku a že všechny holky jsou mrchy atd.

Pokud jsi ta hodná holka, tak nejspíš tě moc kluků chtít nebude. Jsi taková uťáplá, pořád přemýšlíš, jak se někomu zalíbit. Když už máš příležitost získat si nějakého kluka, tak si to pokazíš tím, že mu ve všem vyhovíš. Dáš mu třeba už na první schůzce, protože on je sexy a taky to chce. Nosíš oblečení, které ti diktuje on. A pak zjistíš, že ho ztrácíš. Začne s tebou chodit míň a míň ven. Ale kopačky ti dát nemůže, protože spolu nechodíte. A pak ho vidíš, jak se drží za ruce s nádhernou blondýnkou, která by mohla být na titulní straně Bravíčka. Konec.

Chtěly byste být tou holkou, která dává kopačky, nebo tou, která je dostává? Je načase jít s davem a stát se mrchou, pojďme si ukázat, jak na to:

1. Krásný vzhled - Nabarvi si vlasy. Hlavní je, abys neměla svojí přírodní barvu. No a taky samozřejmě nějaký sestřich, nebo alespoň abys měla zastřižené konečky. Na obličej si namaž tolik make-upu, kolik jenom můžeš. Jako líčení zvolte kouřové (na víčkách vystínujete oční stíny od černé do šedé, šedá je nahoře), několik vrstev řasenky a rudou rtěnku. Vybírejte si nejdražší oblečení, jaké může vaše peněženka unést a hlavně také nové. Musíte mít přehled, co je každý den za nové oblečení. Řiďte se tímto pravidlem: čím větší výstřih, tím líp. A u sukní to platí obráceně, čím menší tím líp, nebo čím větší část zadku ti kouká, tím nejlíp.

2. Skvělá povaha - Probuď v sobě tu nejlepší povahovou vlastnost. Pomlouvej. Pomlouvej koho můžeš, svojí nejlepší kamarádku, svého ex atd. Vysmívej se lidem, kteří nemají styl, kteří jsou oškliví, je to nejlepší opatření, abys nedopadla stejně. Pokud nedejbože potkáš někde holku, která vypadá, že je ještě větší štětka než ty, tak se s ní seznam. Skamaraď se s ní a zařiď, ať se stanete "bestovními kámoškami". Až budeš u ní doma, tak jí třeba ukradni peníze, pokud je najdeš. Však se hodí, ne? A navíc si to ta svině zaslouží.

3. Úžasní přátelé - Je načase udělat změnu. Máš nějakou kamarádku, která je třeba tlustá? Pryč od ní. Nebo někoho, kdo není moc oblíbený? Taky se na něj vykašli. Bav se s lidmi, kteří jsou "oblíbení" a vždy středem pozornosti. Lez jim do zadku, ať se staneš jedním z nich.

4. Milostný život - Dej každýmu klukovi, který není vyloženě ošklivý. Nejideálnější jsou sportovci, jsou sexy a taky dobří v posteli. Ale bacha, řiď se tímto pravidlem: dvakrát nevlezeš do stejný řeky. Vyspi se s klukem a pak to ukonči, samozřejmě už musíš mít předem náhradu, aby ti další den nebylo smutno.

Tak to byl ten návod, snad jste si vzali ponaučení. Můžete jít s davem a stát se takovou holkou, je to jen na vás. Popřemýšlejte ale, jestli se někým takovým chcete stát.

Oblíkejte se, jak chcete a milujte, koho chcete. Tak čau.

Odbytá

24. července 2015 v 11:02 | Magna |  ♥Básničky♥
Už jste se někdy cítili jako odhozená hračka?

Žijeme každý jinde
a přitom kousek od sebe.
Byl to divný pocit,
co jsme se viděli posledně.

Nevadí mi chyby,
ale tys byl velké selhání.
Moje poprvé s tebou,
už mi ho nikdo nevrátí.

Hele nechej to tak být,
už mi nepiš!
(Jenže nepíšeš.)
Pravdu vyslyš:

Ty jsi gangster,
sobecký a lhostejný.
Dejcháš jen pro sebe,
náš vztah je nerovný.

Už mi nepiš!
(Ty nepíšeš.)

Nejsem na příjmu,
neodpovídám na zprávy.
Nebudu číst další z výmluv,
ani tvůj zájem zdráhavý.
_______________________________________________
ZAJÍMAVOSTI K BÁSNI:
- tuto báseň jsem psala o půlnoci, když jsem nemohla usnout
- pochopitelně je to báseň o někom, koho jsem poznala

Andy Biersach - obrázek

23. července 2015 v 21:41 | Magna |  obrázky
Ahoj, asi před týdnem jsem si kreslila. Chtěla jsem nakreslit Andyho Biersacha z Black Veil Brides. Nakreslila jsem. Ze začátku to byla taková čmáranice, ale pak se mi to nějak vykreslilo a myslím, že na to, že jsem nikdy do výtvarky nechodila, tak se mi to povedlo. Můžete posoudit sami.

Andy Biersach - předloha

A tady je ta má čmáranice, snad se líbí ↓↓

No moc podobný to není, ale tak snaha byla. Jinak mám v plánu napsat o něm životopis.

Paper Towns - papírová města [film]

20. července 2015 v 9:18 | Magna |  recenze-ostatni
Ahoj, byla jsem na krásném filmu v kině, na Paper Towns a tak bych vám chtěla o něm něco napsat. Film je o klukovi Quentinovi (Nat Wolff), který je už od malička hodně zamilovaný do své sousedky Margo (Cara Delevigne). Ona si ale žije svůj život a ve chvíli, kdy jí to přestane vycházet se obrátí na Quentina a zatáhne ho do něčeho, co Quentin nikdy nezažil. Jenomže za den zmizí. Zanechala za sebou některé stopy. Quentin se rozhodne, že se vydá s kamarády ji hledat.

Mně nejvíc jako postava i jako herec zaujal Ben (Austin Abrams) - kamarád Quentina, který má ve filmu skvělé hlášky
a ten film je díky němu občas komedie. Jinak je i ten herec podle mě moc hezký. ↓↓↓

Co se mi ještě moc líbí na filmu je konec, který je opravdu nečekaný. Celý film jsem si myslela, že to skončí tak a tak a divila jsem se hodně, když to skončilo jinak. Dávám sem ukázku z filmu, opravdu doporučuji se na ten film podívat.
VIDEO

Chtěl bych

5. července 2015 v 21:12 | Magna |  kratketexty
Chtěl bych napsat báseň.
Chtěl bych aby ta báseň byla o mých skutečných pocitech.
O tom, jak moc tě miluju, jak o tobě sním a vysnívám si tě,
ale pro tebe jsem zbytečný jako sto párů bot.
Chtěl bych, aby báseň čtenáře bodala přímo do srdce.
Chtěl bych vystihnout své emoce.
Mé emoce jsou proměnlivé, ale nejvíc zůstává stesk po tobě.
Následuje hluboké zklamání. Zklamal jsem se v tobě.
Chtěl bych, aby ta báseň byla tak srdceryvná, že se u ní každý rozpláče.
Nejvíc ale brečím sám a ptám se sebe: kdy už to skončí?
Chtěl bych vyčarovat místo, kde jsme jen ty a já a nikdo jiný.
Jen ty a já.
Napíšu báseň o tobě.